Startlistor Maraton-SM 2014

Det kommer också att finnas tryckta program på plats under tävlingsdagarna.

Lördag

Blå Lopp 1. K-1   H-18. Start 10:00 (5 varv, 4 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 1 Carlsson Dominiq Malmö Kanotklubb H-18
K-1 2 Landenstad Philip Kajakklubben Eskimå H-18
K-1 3 Ahlin-Hamberg Ludvig Stockholms Paddlarklubb H-18
K-1 4 Nathell Pontus Ängelholms Rodd & Kanot H-18
K-1 5 Friman Albert Waxholms Kanotsällskap H-18
K-1 6 Ask Adam Westerviks Kanotklubb H-18
K-1 7 Thoresson Nils Västerås Kanotförening H-18
K-1 8 Lundin Calle Waxholms Kanotsällskap H-18
K-1 9 Ahlin-Hamberg Lucas Stockholms Paddlarklubb H-18
K-1 10 Bertilsson Alexander Västerås Kanotförening H-18
K-1 11 Åkesson Andreas Ängelholms Rodd & Kanot H-18
Orange Lopp 2. K-1   D-18. Start 10:03 (4 varv, 3 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 99 Gustafsson Frida Waxholms Kanotsällskap D-18
K-1 98 Ringqvist Moa Waxholms Kanotsällskap D-18
K-1 97 Zagòrska Anna Bengtsfors BoIS D-18
K-1 96 Sletsjøe Anna Strand Kajakk Klubb D-18
Vit Lopp 3. K-1   H-16. Start 10:06 (3 varv, 2 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 1 Bärtås Olof Växjö Kanot Club H-16
K-1 2 Uggla Erik Jönköpings Kanotklubb H-16
K-1 3 Eckervad Tobias Växjö Kanot Club H-16
K-1 4 Hansson Christoffer Växjö Kanot Club H-16
K-1 5 Svantesson Erik Karlstads Paddlarklubb H-16
K-1 6 Cederlöf Joel Westerviks Kanotklubb H-16
K-1 7 Svedman Birger Nynäshamns SS Kanot H-16
K-1 8 Olofsson Hugo Malmö Kanotklubb H-16
K-1 9 Bladh Oskar Lidköpings Kanotförening H-16
K-1 10 Andersson Anton Katrineholms Kanotklubb H-16
K-1 11 Nilsson Jacob Lödde Kanotklubb H-16
K-1 12 Axelsson Gustav Nyköpings Kanotklubb H-16
K-1 13 Wedebrand Adam Lidköpings Kanotförening H-16
K-1 14 Tornebjer Jonathan Fridhemskanotisterna H-16
K-1 15 André Kalle Nyköpings Kanotklubb H-16
K-1 16 Nord Albin Lödde Kanotklubb H-16
K-1 17 Andersson Filip Nynäshamns SS Kanot H-16
K-1 18 Roos Jonathan Fridhemskanotisterna H-16
K-1 19 Kihlbert Joel Lödde Kanotklubb H-16
K-1 20 Ek Ludvig Katrineholms Kanotklubb H-16
K-1 21 Gustavsson Viktor Karlstads Paddlarklubb H-16
K-1 22 Bemm Rickard Nynäshamns SS Kanot H-16
Grön Lopp 4. K-1   D-16. Start 10:09 (3 varv, 2 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 1 Begander Hanna Malmö Kanotklubb D-16
K-1 2 Sjöstrand Agnes Växjö Kanot Club D-16
K-1 3 Handzic Amna Malmö Kanotklubb D-16
K-1 4 Lindström Maria Westerviks Kanotklubb D-16
K-1 5 Sander Maja Malmö Kanotklubb D-16
K-1 6 Lindgren Linnea Västerås Kanotförening D-16
K-1 7 Lindén Moa Nyköpings Kanotklubb D-16
K-1 8 Sackbrook Hannah Jönköpings Kanotklubb D-16
K-1 9 Lagerstam Julia Malmö Kanotklubb D-16
K-1 10 Löf Jessica Tibro Kanotklubb D-16
K-1 11 Kolvereid Moa Hofors Kanotklubb D-16
K-1 12 Fransson Elin Malmö Kanotklubb D-16
K-1 13 Lundberg Emelie Lidköpings Kanotförening D-16
K-1 14 Nordström Johanna Huskvarna Kanotklubb D-16
K-1 15 Andersson Johanna Jönköpings Kanotklubb D-16
Orange Lopp 5. K-1   H-14. Start 10:12 (2 varv, 1 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 1 Svalberg Alexander Karlstads Paddlarklubb H-14
K-1 2 Berg William Nyköpings Kanotklubb H-14
K-1 3 Lundberg Alfred Lidköpings Kanotförening H-14
K-1 5 Edlind Otto Waxholms Kanotsällskap H-14
K-1 6 Bertilsson Linus Karlstads Paddlarklubb H-14
K-1 7 Bertilsson Sebastian Karlstads Paddlarklubb H-14
K-1 8 Andersson Erik Nyköpings Kanotklubb H-14
K-1 9 Lindén Magnus Nyköpings Kanotklubb H-14
K-1 10 Lija William Lidköpings Kanotförening H-14
K-1 11 Gauffin Gustav Brunnsvikens Kanotklubb H-14
K-1 12 Nilsson Gustav Lödde Kanotklubb H-14
K-1 13 Einebrant Hampus Katrineholms Kanotklubb H-14
K-1 14 Kernen Dennis Katrineholms Kanotklubb H-14
K-1 15 Granström Isak Ängelholms Rodd & Kanot H-14
K-1 16 Westberg Vilgot Lidköpings Kanotförening H-14
K-1 17 Wöhrer Anton Bengtsfors BoIS H-14
K-1 18 Lundberg Oscar Lidköpings Kanotförening H-14
K-1 19 Frykstedt Mattias Karlstads Paddlarklubb H-14
K-1 20 Brodén Karl Nyköpings Kanotklubb H-14
K-1 21 Friedman Joseph Brunnsvikens Kanotklubb H-14
K-1 22 Larsson Pontus Karlstads Paddlarklubb H-14
K-1 24 Claesson Albert Lödde Kanotklubb H-14
K-1 25 Nydal Eide Gunnar Strand Kajakk Klubb H-14
Gul Lopp 6. K-1   D-14. Start 10:15 (2 varv, 1 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 1 Sander Thea Malmö Kanotklubb D-14
K-1 2 Illlovaara Jonna Bengtsfors BoIS D-14
K-1 3 Carlsson Ida Westerviks Kanotklubb D-14
K-1 4 Thor Ebba Bengtsfors BoIS D-14
K-1 5 Thorn Hanna Bengtsfors BoIS D-14
K-1 6 Gustavsson-Aasen Claudia Bengtsfors BoIS D-14
K-1 7 Johansson Alva Huskvarna Kanotklubb D-14
K-1 8 Weiler Johanna Ängelholms Rodd & Kanot D-14
K-1 9 Sackbrook Paula Jönköpings Kanotklubb D-14
K-1 10 Gustafsson-Lönnroth Rebecka Nyköpings Kanotklubb D-14
K-1 11 Nordström Amanda Huskvarna Kanotklubb D-14
K-1 12 Ohrås Elsa Malmö Kanotklubb D-14
K-1 13 Olsén Märta Lidköpings Kanotförening D-14
K-1 14 Fröslee-Jonsson Julia Malmö Kanotklubb D-14
Gul Lopp 7. K-1   H-22. Start 12:45 ( 7 varv, 6 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 34 Seger Jimmy Stockholms Paddlarklubb H-22
K-1 35 Forsberg Isak Västerås Kanotförening H-22
K-1 36 Friman Fredrik Waxholms Kanotsällskap H-22
K-1 37 Winberg Emil Kanotsällskapet Ägir H-22
K-1 38 Nathell Martin Ängelholms Rodd & Kanot H-22
K-1 39 Jaruta Rasmus Kungälvs Kanotklubb H-22
K-1 40 Minde Morten Strand Kajakk Klubb H-22
K-1 41 Lindberg Joakim Finspångs Kanotklubb H-22
K-1 42 Torstensson Emil Bråvikens Kanotklubb H-22
K-1 43 Svensson Emil Bråvikens Kanotklubb H-22
K-1 44 Nyholm Emil Kanotsällskapet Ägir H-22
K-1 45 Ljungberg Björn Malmö Kanotklubb H-22
K-1 46 Sletsjøe Karl Anders Strand Kajakk Klubb H-22
Blå Lopp 8. K-1   D-22. Start 12:48 (6 varv, 5 Lyft )
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 30 Levemyr Emma Näsets Paddlarklubb D-22
K-1 31 Nilsson Amanda Malmö Kanotklubb D-22
K-1 32 Johansson Johanna Lödde Kanotklubb D-22
K-1 33 Lindblad Mikaela Kajakklubben Eskimå D-22
K-1 34 Seger Julia Stockholms Paddlarklubb D-22
K-1 35 Nielsen Alexandra Malmö Kanotklubb D-22
K-1 36 Pflug Karen Malmö Kanotklubb D-22
Orange Lopp 9. K-1   H-27, H-40, H-45. Start 15:45 (4 varv, 3 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 30 Andersson Erik Kanotklubben Bris H-27
K-1 31 Diderichsen Öjvind Fridhemskanotisterna H-27
K-1 32 Siverbrant Magnus Kungälvs Kanotklubb H-27
K-1 33 Rylander Anders Näsets Paddlarklubb H-27
Gul
K-1 60 Dietz Christian Bengtsfors BoIS H-40
K-1 61 Skärskog Johan Malmö Kanotklubb H-40
K-1 62 Thorild Jens Näsets Paddlarklubb H-40
K-1 63 Ask Peter Westerviks Kanotklubb H-40
K-1 64 Jonsson Peter Westerviks Kanotklubb H-40
K-1 65 Svendsen Fleming Helsingør H-40
Blå
K-1 60 Edhag Thomas Bråvikens Kanotklubb H-45
K-1 61 Torstensson Jonny Bråvikens Kanotklubb H-45
K-1 62 Svensson Robert Bråvikens Kanotklubb H-45
K-1 63 Stålspets Simon Kanotsällskapet Ägir H-45
K-1 64 Lindén Pär Nyköpings Kanotklubb H-45
K-1 65 Rona Peter Webbklubben Paddel H-45
K-1 66 Carlsson Stefan Westerviks Kanotklubb H-45
K-1 67 Lyk-Jensen Jens Gladsaxe Kano- & Kajakklub H-45
Vit Lopp 10. K-1   H-50, H-60. Start 15:48 (4 varv, 3 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 40 Olsson Jerker Kungälvs Kanotklubb H-50
K-1 41 Johansson Nils Lödde Kanotklubb H-50
K-1 42 Orban Peter Lödde Kanotklubb H-50
K-1 43 Svensson Martin Malmö Kanotklubb H-50
K-1 44 Andersson Håkan Näsets Paddlarklubb H-50
K-1 45 Seger Bengt Stockholms Paddlarklubb H-50
K-1 46 Löf Anders Tibro Kanotklubb H-50
K-1 47 Lewihn Anders Westerviks Kanotklubb H-50
K-1 48 Pontes Pedro Näsets Paddlarklubb H-50
Grön
K-1 30 Eriksson Ulf Lidköpings Kanotförening H-60
K-1 31 Andersson Stefan Näsets Paddlarklubb H-60
K-1 32 Hayenhjelm Hans Örnsbergs Kanotsällskap H-60
K-1 33 Welander Bo Tibro Kanotklubb H-60
K-1 34 Karldén Torbjörn PK Delfinen H-60
Blå Lopp 11. K-1   D-45. Start 15:51 (4 varv, 3 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 50 Berglund-Lindbäck Eva Brunnsvikens Kanotklubb D-55
K-1 51 Lovén Tussi Brunnsvikens Kanotklubb D-70
K-1 52 Pflug Karen Malmö Kanotklubb D-45
Orange Lopp 13. K-1   P-02, P-03. Start 15:54 (1 varv, 1 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 70 Roos Oskar Fridhemskanotisterna P-02
K-1 71 Djurström Odebrink Erik Kajakklubben Eskimå P-02
K-1 72 Hedin Eric Karlstads Paddlarklubb P-02
K-1 73 Kullman Nils Stockholms Paddlarklubb P-02
K-1 74 Holgersson Liam Malmö Kanotklubb P-02
grön
K-1 80 Edhag Anton Bråvikens Kanotklubb P-03
K-1 81 Djurström Odebrink Jacob Kajakklubben Eskimå P-03
K-1 82 Lagerstam Hugo Malmö Kanotklubb P-03
K-1 83 Illovaara Felix Bengtsfors BoIS P-03
Vit Lopp 14. K-1   F-02, F-03. Start 15:57 (1 varv, 1 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-1 80 Klahr Agnes Huskvarna Kanotklubb F-02
K-1 81 Engvall Elin Huskvarna Kanotklubb F-02
K-1 82 Persson Thea Kajakklubben Eskimå F-02
K-1 83 Wedebrand Martina Lidköpings Kanotförening F-02
Gul
K-1 70 Wöhrer Matilda Bengtsfors BoIS F-03
K-1 71 Thor Agnes Bengtsfors BoIS F-03
K-1 72 Sackbrook Luise Jönköpings Kanotklubb F-03
K-1 73 Einebrant Jasmine Katrineholms Kanotklubb F-03
K-1 74 Lundberg Clara Lidköpings Kanotförening F-03
K-1 75 Nyman Elin Lödde Kanotklubb F-03
K-1 76 Nilsson Tilde Malmö Kanotklubb F-03
K-1 77 Jönsson Alice Malmö Kanotklubb F-03

Söndag

Vit Lopp 15. K-2 H-18.   Start 10:00 (4 varv, 3 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-2 92 Hansson
Albrektsson
Niclas
Stefan
Halmstad Kanotklubb H-18
K-2 93 Ahlin-Hamberg
Ahlin-Hamberg
Lucas
Ludvig
Stockholms Paddlarklubb H-18
K-2 94 Friman
Lundin
Albert
Calle
Waxholms Kanotsällskap H-18
K-2 95 Ask
Cederlöf
Adam
Joel
Westerviks Kanotklubb H-18
K-2 96 Bertilsson
Thoresson
Alexander
Nils
Västerås Kanotförening H-18
K-2 97 Olofsson
Carlsson
Hugo
Dominiq
Malmö Kanotklubb H-18
Vit Lopp 16. K-2 D-18.   Start 10:03 (4 varv, 3 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-2 99 Zagòrska
Zagòrska
Alexandra
Anna
Bengtsfors BoIS D-18
Gul Lopp 17. K-2 H-16. Start 10:06 (3 varv, 2 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-2 80 Tornebjer
Roos
Jonathan
Jonathan
Fridhemskanotisterna H-16
K-2 81 Gustafsson
Svantesson
Viktor
Erik
Karlstads Paddlarklubb H-16
K-2 82 Andersson
Kernen
Anton
Dennis
Katrineholms Kanotklubb H-16
K-2 83 Bladh
Wedebrand
Oskar
Adam
Lidköpings Kanotförening H-16
K-2 84 Axelsson
André
Gustav
Kalle
Nyköpings Kanotklubb H-16
K-2 85 Bärtås
Eckervad
Olof
Tobias
Växjö Kanot Club H-16
Gul Lopp 18. K-2 D-16. Start 10:09 (3 varv, 2 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-2 90 Andersson
Sackbrook
Johanna
Paula
Jönköpings Kanotklubb D-16
K-2 91 Olsén
Lundberg
Märta
Emelie
Lidköpings Kanotförening D-16
K-2 92 Carlsson
Lindström
Ida
Maria
Westerviks Kanotklubb D-16
K-2 93 Weiler
Weiler
Johanna
Matilda
Ängelholms Rodd & Kanot D-16
K-2 94 Sander
Fransson
Maja
Elin
Malmö Kanotklubb D-16
K-2 95 Handzic
Lagerstam
Amna
Julia
Malmö Kanotklubb D-16
K-2 96 Sander
Begander
Thea
Hanna
Malmö Kanotklubb D-16
Orange Lopp 19. K-2 H-14. Start 10:12 (2 varv, 1 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-2 80 Friedman
Gauffin
Joseph
Gustav
Brunnsvikens Kanotklubb H-14
K-2 81 Hedin
Larsson
Eric
Pontus
Karlstads Paddlarklubb H-14
K-2 82 Frykstedt
Svalberg
Mattias
Alexander
Karlstads Paddlarklubb H-14
K-2 83 Bertilsson
Bertilsson
Linus
Sebastian
Karlstads Paddlarklubb H-14
K-2 84 Westberg
Lija
Vilgot
William
Lidköpings Kanotförening H-14
K-2 85 Lundberg
Lundberg
Alfred
Oscar
Lidköpings Kanotförening H-14
K-2 86 Lindén
Andersson
Magnus
Erik
Nyköpings Kanotklubb H-14
K-2 87 Brodén
Berg
Karl
William
Nyköpings Kanotklubb H-14
Orange Lopp 20. K-2 D-14. Start 10:15 (2 varv, 1 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-2 90 Gustavsson
Thor
Claudia
Ebba
Bengtsfors BoIS D-14
K-2 91 Thorn
Illovaara
Hanna
Jonna
Bengtsfors BoIS D-14
K-2 92 Klahr
Engvall
Agnes
Elin
Huskvarna Kanotklubb D-14
K-2 93 Johanssson
Nordström
Alva
Amanda
Huskvarna Kanotklubb D-14
Grön Lopp 21. K-2 H-22. Start 11:30 (6 varv, 5 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-2 90 Torstensson
Svensson
Emil
Emil
Bråvikens Kanotklubb H-22
K-2 91 Nyholm
Winberg
Emil
Emil
Kanotsällskapet Ägir H-22
K-2 92 Jaruta
Siverbrant
Rasmus
Magnus
Kungälvs Kanotklubb H-22
K-2 93 Ljungberg
Ljungberg
Björn
Magnus
Malmö Kanotklubb H-22
K-2 94 Eriksson
Forsberg
Kim
Isak
Västerås Kanotförening H-22
Grön Lopp 22. K-2 D-22. Start 11:35 (5 varv, 4 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-2 99 Nielsen
Nilsson
Alexandra
Amanda
Malmö Kanotklubb D-22
Blå Lopp 23. K-2 H27+. Start 11:41 (3 varv, 2 Lyft)
Kanottyp Start nr. Efternamn Förnamn Organisation Klass
K-2 20 Johansson
Klahr
Björn
Christian
Huskvarna Kanotklubb H-40
K-2 21 Skärskog
Thorild
Johan
Jens
Malmö Kanotklubb
Kungälvs Kanotklubb
H-40
K-2 22 Orban
Johansson
Peter
Nils
Lödde Kanotklubb H-40
K-2 23 Åkesson
Pennsäter
Stefan
Peter
Lödde Kanotklubb H-55
K-2 24 Andersson
Andersson
Håkan
Stefan
Näsets Paddlarklubb H-55
K-2 25 Åkesson
Dahlqvist
Anders
Peter
Ängelholms Rodd & Kanot H-55